مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
جلسه توجیهی ستادسرشماری نفوس ومسکن دهیاران بخش مرکزی و مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان بردسیر برگزارشد.
۱۳۹۵/۰۶/۱۶

جلسه توجیهی ستادسرشماری نفوس ومسکن دهیاران بخش مرکزی و مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان بردسیر برگزارشد.

در راستای اطلاع رسانی و مشارکت حداکثری مردم درسرشماری نفوس و مسکن به روش اینترنتی و حضوری سال ۹۵جلسه توجیهی دهیاران بخش مرکزی و مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان بردسیر برگزار شد.

 
بیانات  فرماندار:
درابتدای جلسه آقای جواد صادقی فرماندار بردسیر ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین از حضورسرکارخانم رضوی به عنوان معاون فنی سرشماری نفوس مسکن 95 تقدیر و تشکرکرد و حضوراین نیروی باتجربه و توانمند را درشهرستان مایه ی مباهات دانست .
فرماندار ابراز امیدواری کرد با حضورسرکارخانم رضوی رسالت بزرگ سرشماری نفوس و مسکن درشهرستان بردسیربه درستی انجام شود.
فرماندار بردسیر بیان داشت سرشماری اصلی ترین ابزار برنامه ریزی کلان کشوراست که هشتمین سرشماری نفوس و مسکن درسال نود وپنج دردومرحله به صورت اینترنتی و حضوری از تاریخ 3مهرماه شروع می شود.
فرماندارگفت مرحله اول سرشماری از 3مهرماه لغایت 24 مهرماه به صورت اینترنتی و مرحله دوم توسط مامورین آمارگیر از25مهرماه لغایت 25ابان ماه باتبلت به صورت حضوری انجام می شود.
فرماندار نقش دهیاران و روابط عمومی های ادارات را دراطلاع رسانی و مشارکت حداکثری مردم درسرشماری اینترنتی حائز اهعمیت دانست.
ولی داشتن کد ملی را از الزامات سرشماری نفوس و مسکن دانست و افزود خانوارها میتوانند با دردست داشتن کارت ملی به روند سرشماری و ثبت آماردقیق تسریع ببخشند.
فرمانداربردسیر زمان برگزاری هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن را به دلیل شرایط اقلیمی و آب وهوایی  مناسب ارزیابی کرد.
صادقی ثبت آماردقیق را بدون هیچ گونه آمارسازی حائزاهمیت دانست و افزود تاکید مسئولین استان نیز براین مهم است.
فرماندار بردسیر افزود تمام امکانات شهرستان جهت برگزاری هرچه بهتر این سرشماری به کارگرفته می شود.
وی همچنین تمام مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان  ودهیاران را مکلف به همکاری با کارشناسان سرشماری  استان کرد.
بیانات خانم مهندس رضوی معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن سال 95:
خانم رضوی نیز دراین جلسه ضمن ارائه کلیات سرشماری نفوس و مسکن به لزوم ثبت نام اینترنتی توسط خانوارها تاکید کرد و افزود یکی از مشکلات سرشماریهای ادوار گذشته عدم حضور افراد درمحل زندگی است که با تدابیر انجام شده و برگزاری سرشماری اینترنتی این مشکل حل و فصل می شودو مردم می توانند از هرنقطه ای ازکشوراز طریق اینترنت نسبت به ثبت امار خود اقدام نمایند.
معاون فنی سرشماری از دهیاران و مسئولین روابط عمومی ادارات خواست تا اهتمام لازم را نسبت به اطلاع رسانی درخصوص ثبت نام اینترنتی داشته باشند.
وی داشتن کد ملی را از الزامات سرشماری نفوس و مسکن دانست. خانم رضوی همچنین خواستار ثبت نام تمام کارمندان شهرستان به صورت  اینترنتی شد.وی اظهارداشت درسرشماری 95 به دلیل کاهش تعداد مامورین آمارگیر مشارکت درثبت نام اینترنتی ازاهمیت خاصی برخورداراست.
بیانات مهندس شاه حیدری پور معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشماری :
مهندس شاه حیدری پور معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشماری شهرستان نیز دراین جلسه  به تبیین سرشماری نفوس و مسکن سال 95 پرداختند وبیان داشت  هدف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن جمع آوری داده ها و اطلاعات پایه ای تعداد،ساختار و ویژگی های عمده افراد جامعه و واحد های مسکونی کل کشور برای برنامه ریزان ،سیاستگذاران ،دولتمردان ،پژوهشگران و سایر کاربران است .وی چارچوب آماری مناسب در زمینه خانوار و مسکن برای اجرای طرح های آماری را ازدیگر اهداف اصلی سرشماری دانست. معاون فرماندار اظهار داشت سرشماری سال 95 بصورت ترکیبی (اینترنتی و حضوری)و در دو تاریخ انجام می شود که مرحله اول از تاریخ 3 مهرماه لغایت 24 مهرماه به صورت اینترتی که ثبت امار و اطلاعات توسط خود مردم انجام میشود.و درمرحله دوم که ازتاریخ 25 مهرماه تا 25 ابان ماه ادامه دارد مامور آمارگیر با مراجعه به خانوارها درسطح روستا و شهر اطلاعات انها را ثبت می نماید.
علیرضا شاه حیدری پور  نقش مروجین کشاورزی را درتوجیه و اطلاع رسانی مردم بسیار حائز اهمیت دانست و افزود ارائه آماردقیق  نقش موثری در برنامه ریزی درسطح کلان و خرد کشور دارد.
معاون  هماهنگی  واموراجرایی شهرستان بردسیر ثبت نام اینترنتی را فرصت مغتنمی جهت ارائه ثبت  آمار دقیق  دانست و تصریح کرد در سرشماری سال 95 بالغ بر40 درصد جمعیت کشور باید به صورت اینترنتی ثبت نام شود. وی اظهارداشت با توجه به استفاده از اینترنت و تبلت درسرشماری نفوس و مسکن 95 حدود 20 مامور آمارگیر درشهرستان مرحله دوم سرشماری (حضوری) را اجرا خواهند کرد.وی از مروجین بخش کشاورزی خواست تمام توان و امکانات خود را جهت اطلاع رسانی و توجیه  مردم بخصوص قشرروستایی و کشاور جهت مشارکت درثبت نام اینترنتی بکارگیرند.
معاون فرماندار ازابلاغ دستورالعمل سازمان دهیاریها کشور مبنی بر دراختیار قراردادن تمام امکانات دراجرای سرشماری نفوس و مسکن 95 خبرداد.
بیانات مهندس سجادامیرپورسعید مسئول روابط عمومی و تبلیغات سرشماری:
درادامه جلسه امیرپورسعید مسئول تبلیغات سرشماری نفوس ومسکن از دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی و مسئولین روابط عمومی های ادارات  خواست تا نسبت به اطلاع رسانی از طریق رسانه ها ،تبلیغات محیطی(بنر،پوستر و تراکت) همچنین  تشویق  و ترغیب کارمندان ،کشاورزان و روستائیان اهتمام ویژه ورزند .
وی همچنین ازدهیاران و مسئولین روابط عمومی ها خواست نسبت به درج شعار سرشماری درسربرگ مکاتبات اداری و نصب بنر و پوستر جهت اطلاع رسانی به مردم درمحل ادارت ،دهیاری ها ،مراکز بهداشتی و درمانی همچنین دفاتر پست بانک ها اقدام نمایند.
درپایان این جلسه  خانم رضوی معاون فنی سرشماری به سوالات مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی و دهیاران درخصوص سرشماری 95 پاسخ داد.

 


منبع : فرمانداری بردسیر
بازدید : ۳۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲