به گزارش روابط عمومی فرمانداری بردسیر سرپرست فرمانداری و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بردسیر در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: شورای آموزش وپرورش باید بتواند با پتانسیل موجود درخود مشکلات این نهاد را برطرف کند.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بردسیر، حمزه وفائی ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد، گفت: آموزش و پرورش نهادی است که باید توجه ویژه ای به آن شود و قدم اول باید از طریق اعضای شورای آموزش وپرورش انجام شود و شورای آموزش وپرورش باید بتواند با پتانسیل موجود درخود مشکلات این نهاد را برطرف کند.

وی افزود: معلمان و فرهنگیان پرتلاش، سرمایه های ارزشمند کشور هستند که در تربیت و سرنوشت دانش آموزان نقش موثری دارند و بر کلیه رفتارها و عملکرد آنها تاثیر گذار هستند و تکریم معلمان باید در اولویت قرار گیرد.

حمزه وفائی تصریح کرد: بحث کنکور سراسری بسیار جدی است و باید تلاش شود، فضای فیزیکی مطلوب و عوامل اجرایی مستعد انتخاب شوند تا محیطی آرامش بخش برای داوطلبان مهیا شود.

وی افزود: کلیه ادرات از جمله شبکه بهداشت، آب، برق، شهرداری و نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط موظف هستند نهایت همکاری را با آموزش و پرورش جهت هرچه بهتر برگزار شدن آزمون سراسری داشته باشند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بردسیر بیان داشت: ایجاد انگیزه و ترغیب در بین بی سوادان و کم سوادان و همچنین شناسایی و جذب افراد بی سواد در جهت ارتقای سطح فرهنگ شهرستان امری ضروری است.

وی  از همه دستگاه ها و نهادهای ذیربط به ویژه بخشداری ها خواست که همکاری خود را بیش از گذشته با نهضت سوادآموزی جهت شناسایی و باسواد نمودن افراد بی سواد باقی مانده داشته باشند.

در پایان، وفائی اظهار داشت: باید وضعیت فروش تمامی املاک مازاد آموزش و پرورش بررسی شود و در بحث فروش املاکی که به صورت وقف در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته اند، دقت نظر و حساسیت ویژه ای اعمال شود.